Hamilton Ventura H24201730 Kadın Kol Saati

Mineral kristal  CAM / Quartz  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: H24201730
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Hamilton Ventura S Quartz - Kadın Kol Saati 

İlk Elektrikli Saat

1950'ler Amerika için farklı yıllardı. İkinci Dünya Savaşı bitmişti ve artık savaş için değil geleceğe yönelik fütüristik obje tasarımları göze çarpıyordu. Hamilton Ventura, 1957'de tanıtıldı, "V" şeklindeki boomerang kasası tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Ancak Ventura sadece farklı ve alışılmadık kasa mimarisi ile değil mekanizması ile de bir ilkti. O, dünyanın ilk elektrikle çalışan saatiydi! Ventura, ünlüler arasında da büyük yankı uyandırdı. Elvis Presley hem kendisine hem de arkadaşlarına hediye etmek üzere birçok Ventura modeli satın almıştı, hatta Blue Hawaii müzikalinde de som beyaz altın bir Ventura takıyordu. Ventura, saatçilik tarihine adını altın harflerle yazıldı ve en ikonik saat tasarımları arasında yer almaktadır. 

 

İkonik

Hamilton Ventura'nın günümüzde de üretimine devam ediliyor. Markanın en farklı tasarımları arasında yer alan Ventura'nın karşılaşılan yüksek talep ile otomatik modeli de üretiliyor. Ventura S Quartz,  siyah PVD kaplama paslanmaz çelik kasası, siyah kadranı ve altın işlemeleri sunduğu görsel zevk neticesinde Ventura'nın 50'lerde üretilen bir model olmasına rağmen günümüzde de fütüristik tarzını koruyarak nasıl zekice dizayn edildiğini gözler önüne seriyor. 

 

Siyah kadranın üzerinde dikkat çekici, orijinal ve prestijli bir görünüm sunan altın renkli zigzag deseni ise Ventura'nın elektrikle olan kuvvetli bağının sonucu olarak tasarlandı. 

 

Hamilton'ın Zengin Tarihi

Hamilton, 1892’de Pennsylvania’da kurulan Amerikan kökenli bir marka. Günümüzde ise faaliyetlerini Swatch Group çatısı altında İsviçre’de sürdürmekte ve bütün saatlerini İsviçre’de üretmekte. Hamilton, çok derin bir hikayeye sahip. Başta Amerika olmak üzere birçok devletin kara kuvvetleri,(Örnek: Amerikan askerlerinin Vietnam Savaşı’nda kullanması için üretilen “Hack” saati.) hava kuvvetleri(Örnek: 1975’te İngiliz Hava Kuvvetleri için üretilen W10 pilot saati.) ve donanmalar için zor koşullara dayanıklı asker saatleri üretmekle ünlendi. Ancak Hamilton’ı bu kadar özel yapan sadece ürettiği asker saatleri değil, demiryolları için ürettiği ultra hassas saatler(Eskiden demiryollarında elektronik sinyal sistemi bulunmuyordu, bu nedenle çok hassas çalışan saatlere güveniliyordu.) ve Hollywood filmlerinde kullanılan saatleri ile de ünlenmiş bir markadır.(Örnek: Interstellar filminde kullanılan Khaki Field Murph saati.) Hamilton aynı zamanda günlük kullanıma uygun fiyat/performans saatleri üretmekte de uzmanlaştı.(Örnek: 1960’larda tanıtılan Chronograph-A veya Thin-0-Matic modelleri.)

 

Abt Saat, Hamilton saatlerinin yetkili satıcısıdır ve satışını yaptığımız her Hamilton saat 2 sene uluslararası garanti kapsamındadır.

 

Hamilton Ventura S Quartz modelini Bağdat Caddesi/İstanbul mağazamızdan veya web sitemizden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

 

SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 24 x 37.4 mm Kasa Çapı
 • 9.2 mm Kasa Kalınlığı
 • 13 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • İsviçre Üretimi Quartz Mekanizma
Tasarım Özellikleri:
 • Siyah Kadran
 • Altın İbre/İndeksler 
 • Kadranda Altın Zigzag Deseni 
 • Siyah Deri Kordon
 • Siyah PVD Kaplama Paslanmaz Çelik Kasa
 • Siyah PVD Kaplama Paslanmaz Çelik Arka Kapak
​Diğer Özellikleri:
 • Mineral Kristal Cam
 • 50 Metre Su Geçirmezlik