Yeni Ürün

Sinn 856 B-Uhr 856.012 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 856.012
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi


Mauris dolor sapien, malesuada at interdum ut, hendrerit eget lorem. Nunc, et sollicitudin purus fermentum ut.

Sinn 856.012 Pilot Saati - Limitli Üretim

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 

Pilot Saati

856.012 modeli Sinn’in en ikonik dizaynlarından birine ev sahipliği yapıyor. Markanın geçmişte ürettiği pilot saatlerinin mirasını yaşatan 856.012, her pilot saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Kılıç formunda akrep ve yelkovan ve kalın indeksler bulunan bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir pilot saati ortaya çıktı. Yelkovanın ve indekslerin bej rengi ise saate retro bir karakter kazandırmış ve sanki geçmişten günümüze ulaşan eski bir pilot saatinin görüntüsünü yansıtıyor. Saat indeksleri kadranın iç kısmına alınmış, böylece akrep tam olarak saat indekslerinin üzerine geliyor ve okunabilirlik artıyor. Saat 3,6 ve 9’da ise sırasıyla 15, 30 ve 45 dakika indekslerini görüyoruz, bu tasarım bize Almanların eskiden ürettiği “Flieger Type B” pilot saatlerini anımsatıyor. 

 

Limitli Üretim

856.012, hem klasik hem spor çizgilere sahip bir saat dolayısıyla hem spor kıyafetlerle hem de daha ciddi kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilir. Retro tasarımı ile vintage saatlerden hoşlananlara da hitap eden bir model.  856.012, dünyada 856 adet limitli olarak üretiliyor, düşük üretim adedi nedeniyle enderliğini koruyacak bir model ve yüksek koleksiyon değeri taşıyor. Ayrıca bu model 3 yıl uluslararası garantiye sahip.

 

Sağlamlık ve Teknoloji

856.012, her ne kadar bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış. Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 856.012 modelinde uçuş sırasında ani basınç azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 856.012 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat.(80.000 A/m dayanıklılık) Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani uçuş sırasında yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi durumu ortadan kaldırılmış. 856.012, Sinn’in geliştirdiği başka çok önemli teknolojilere de ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesi paslanmaz çelik kasa ve bileziğe uygulanan TEGIMENT. TEGIMENT, Sinn’e ait patentli bir teknoloji ve uygulandığı materyalin yüzey sertliğini katlarca arttırıyor, böylece saat çizilmelere karşı çok dayanıklı hale geliyor. Dünyada birçok Sinn müşterisi saatlerinin asla ama asla çizilmediğinden bahsediyor. 856.012’de ayrıca Sinn’in in meşhur teknolojilerinden biri bulunuyor: “Ar Dehumidifying Technology”. Bu teknoloji saatin içerisindeki buharı etkisizleştirerek camın buğulanmasını ve mekanizmasının buhardan uzak tutulmasını sağlıyor.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

856.012’nin içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW300-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW300-1  mekanizması ise tarihi 1975’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW300-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarında ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW300-1; 45 yılı aşkın tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır. 

 
 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 40 mm Kasa Çapı
 • 11 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW300-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 42 Saat Güç Rezervi
 • 25 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Mat Siyah Kadran
 • Bej Renkli İbre/İndeksler
 • TEGIMENT Kaplama Paslanmaz Çelik Bilezik
 • TEGIMENT Kaplama Paslanmaz Çelik Kasa
 • TEGIMENT Kaplama Paslanmaz Çelik Arka Kapak
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Ar Dehumidifying Teknolojisi
 • Manyetizmaya Dayanıklılık Teknolojisi (80.000 A/m)
 • TEGIMENT Teknolojisi
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler