Vulcain

Vulcain'in hikayesi 1858'de İsviçre'nin Le Chaux-de-Fonds şehrinde başlıyor. Jacque Ditisheim ve üç oğlu tarafından kurulan Vulcain o dönemler çoğu marka gibi cep saatleri üreterek hayatına başladı, ancak 2.Dünya Savaşı sıralarından askerlerin kullanması için kol saati üretimine ağırlık vererek bu konuda yoğun bir tecrübe edindiler.

Tarihi boyunca inovatif bir bakış açısına sahip olmuş Vulcain, 1942'de mekanik bir saatte alarm fonksiyonunun nasıl olabilieceğini düşünmeye başlamıştı, 1947'de ise Cricket modeli tanıtılarak dünyanın ilk mekanik alarmlı kol saati üretilmiş oldu. İsviçre'nin en köklü markalarından biri olan Vulcain'in hikayesi günümüze kadar uzanıyor ve özellikle mekanik saatçilik ile derinden ilgilenen kişilere hitap eden modeller üretiyor.

Vulcain Saat Modelleri

Birçok farklı saat zevkine hitap eden modeller Vulcain'in kataloğunda mevcuttur.

Marka, uzun yıllar içerisinde geliştirdiği bilgi birikimi ile; tarih boyunca Amerikan başkanlarının kullandığı ve "Başkan Saati" olarak anılan mekanik alarmlı Cricket modeli, dalış esansında kullanılmak üzere üretilen ultra dayanıklı saatler, zarif tasarımlı kronograflar ve retro stili saatler gibi çok zengin bir model portföyüne sahiptir. 

Dünya çapında saat medyasında sıklıkla adında bahsettiren marka, geçmişin şık estetiğini günümüz teknolojileri ile birleştirerek saat severlere nostaljik ve farklı bir tarz sunmaktadır. 

Yüksek Kalite İsviçre Üretimi

Vulcain saatleri İsviçre üretimidir. Kaliteyi öncelikli tutan marka, sadece performansı ve güvenilirliği  kanıtlanmış İsviçre mekanizmaları kullanmaktadır. Kasa, bilezik ve cam işçilikleri son derece başarılı olup her Vulcain saat, markanın 150 yılı aşkın saatçilik tecrübesinin bir yansımasıdır.

Orjinal ve 2 Yıl Garantili

Abt Saat, Vulcain markasının Resmi Türkiye Temsilcisi'dir. Tüm Vulcain saat modelleri %100 orijinal olup ve 2 yıl garantiye sahiptir.