Yeni Ürün

Sinn 103 DIAPAL 103.0616 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 103.0616
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi


Mauris dolor sapien, malesuada at interdum ut, hendrerit eget lorem. Nunc, et sollicitudin purus fermentum ut.

Sinn 103 St DIAPAL Pilot Saati - Otomatik Kronograf

Pilot Saati

103 St DIAPAL modeli Sinn’in en ikonik dizaynlarından birine ev sahipliği yapıyor. Markanın geçmişte ürettiği pilot saatlerinin mirasını yaşatan 103 St DIAPAL, her pilot saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Şırınga formunda akrep ve yelkovana sahip bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir pilot saati ortaya çıktı. Aynı zamanda kronograf fonksiyonu ile pilotların 12 saate kadar uçuş süresini ölçebilmesi sağlandı. Metalik kadranı ve paslanmaz çelik bileziği ile de her türlü kıyafetinizle kullanabileceğiniz sportif bir saat ortaya çıkmış.

 

Pilot Bezeli

103 St DIAPAL, markanın ikonik saatlerinden biri ve Sinn bu modeli “Pilot Bezeli” ile donattı. Normalde döner bezerler dalgıç saatlerinde karşımıza çıkarken, Sinn bu pilot saatinde de döner bezel kullanıyor. Bunun amacı ise pilotların uçuş sırasında süre hesaplamalarını kolaylaştırmak; yani 103 St DIAPAL, kronograf fonksiyonu hem de geri sayım bezeli ile birlikte süre ölçümü için ultra fonksiyonel bir uçuş entrümanı haline gelmiş. Kadranın olduğu gibi bezelin de okunabilirliği gayet yüksek ve pilot eldivenleri ile rahatça kullanılabilmesi için yan tarafında derin tırtıklara sahip. Bu “Pilot Bezeli”ni dalgıç bezelinden ayıran önemli bir fark ise iki yönde dönebilmesi, bu sayede her saniyenin önem arz ettiği uçuş sırasında pilotların daha hızlı süre hesaplaması yapabilmesi sağlanmış.

 

İkinci Zaman Dilimi

103 St DIAPAL, pilotlar için özel olarak üretilen bir model olduğu için onların ihityaç duyacağı her türlü fonksiyon bu saate eklenmiş. Bu fonksiyonlardan biri ise ikinci zaman dilimi. İskeletleştirilmiş ikinci kol sayesinde sürekli farklı zaman dilimlerine seyahat eden pilotların iki zaman dilimini birden takip edebilmeleri sağlanmış.

 

Sağlamlık ve Teknoloji

103 St DIAPAL, her ne kadar bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış. Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 103 St DIAPAL modelinde uçuş sırasında ani basınç azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 103 St DIAPAL aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. bu modelde bulunan başka önemli bir teknoloji de DIAPAL. Bu sistem sayesinde saatin zaman tutuşundan sorumlu eşapmanın sürtünme olmadan çalışması sağlanıyor, böylece yağlanmaya asla ihityacı olmuyor. Bu sayede de çok uzun yıllar boyunca saat hassasiyetinden asla ödün vermeden çalışmaya devam ediyor. Ayrıca Sinn bu modelde "Ar Dehumidifying Technologhy" bulundurmayı da tercih etmiş. Bu teknoloji sayesinde saatin içerisine girebilecek buharın etkisi elimine ediliyor; böylece buharın mekanizmaya ulaşması veya saatin camında buğu oluşması durumlarının önüne geçilmiş oluyor. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal. Safir kristal camın iki tarafına da AR(Yansıma Engelleyici=Antireflective Cooating) uygulanmış. Bu sayede de uçuş sırasında yansıyan ışıklardan kaynaklı olarak okunabilirliğin negatif etkilenmesinin önüne geçilmiş. Saatin arkası da iç kısmı AR kaplamalı safir kristalden üretilmiş ve özel bir mekanizmanın izlenmesini sağlıyor...

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

103 St DIAPAL'ın içerisinde İsviçre üretimi otomatik LJP 8000 mekanizması bulunuyor. LJP 8000, La Joux-Perret tarafından üretilen ve temel mimarisi ETA/Valjoux 7750'ye dayanan bir otomatik kronograf kalibresi. Bu mekanizmanın en öne çıkan özelliği, dünyanın en iyi kronograf mekanizmalarında kullanılan çok özel bir yapı eklenmesi: Kolon Çarkı Koordinatörü(Colum Wheel). Bu yapı saatçilikte en üst segment kronograf mekanizmalarında bulunuyor ve kronografın beyni olarak kabul ediliyor. Başlatma-Sıfırlama işlemlerinin tamamen sorunsuz çalışmasını denetleyen ve bir kronografa üstün prestij sağlayan bu yapının üretilmesinin oldukça maliyetli olduğunu da belirtmiş olalım.

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 
 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 41 mm Kasa Çapı
 • 17.2 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Kronograf LJP 8000 
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 48 Saat Güç Rezervi
 • 28 Taş
 • Column Wheel Özelliği
 • Çift Zaman Dilimi Gösterme Fonksiyonu
Tasarım Özellikleri:
 • Gri Kadran
 • Gri Pilot Bezeli
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Arka Kapak
 • Şırınga Formunda İbreler
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Manyetizmaya Dayanıklı Mekanizma
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • Buhar Engelleme Teknolojisi
 • Yağlanmaya İhtiyaç Duymayan Eşapman Sistemi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler