Yeni Ürün

Vulcain Cricket Tradition BlackGold-39mm Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 100268A06.BAN248
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Vulcain Cricket Classique Brown 39mm - Mekanik Alarmlı Kol Saati

Vulcain'in Tarihi

Vulcain'in hikayesi 1858'de İsviçre'nin Le Chaux-de-Fonds şehrinde başlıyor. Jacque Ditisheim ve üç oğlu tarafından kurulan Vulcain o dönemler çoğu marka gibi cep saatleri üreterek hayatına başladı, ancak 2.Dünya Savaşı sıralarından askerlerin kullanması için kol saati üretimine ağırlık vererek bu konuda yoğun bir tecrübe edindiler. Tarihi boyunca inovatif bir bakış açısına sahip olmuş Vulcain, 1942'de mekanik bir saatte alarm fonksiyonunun nasıl olabilieceğini düşünmeye başlamıştı, 1947'de ise Cricket modeli tanıtılarak dünyanın ilk mekanik alarmlı kol saati üretilmiş oldu. İsviçre'nin en köklü markalarından biri olan Vulcain'in hikayesi günümüze kadar uzanıyor ve özellikle mekanik saatçilik ile derinden ilgilenen kişilere hitap eden modeller üretiyor.

 

Mekanik Alarm

Alarm fonkisyonu belki de bir kol saatinde bulunabilecek en fonksiyonel özelliklerden biri olabilir, quartz ya da solar mekanizmalı saatlerde sıklıkla gördüğümüz alarm özelliği mekanik saatlerde karşımıza çok ender çıkıyor, bunun sebebi ise en sade mekanik mekanizmaların bile hali hazırda çok komplike oluşu ve bunun üzerine ekstra bir alarm fonksiyonun eklenebilmesinin büyük bir beceri istemesi...

 

Vulcain, Jaeger LeCoultre(Memevox modeli), Patek Philippe(Ref.5220P modeli) gibi üst segment İsviçre markalarında gördüğümüz bu fonksiyonun çalışma prensipleri, özellikle komplike mekanizmalı saatlerden hoşlanan koleksiyonerlerin ilgisini çekiyor:

 

Kasanın sağ üst kısmında gördüğümüz butona basıldığında tepe otomatik olarak dışarı çıkıyor ve kadranda bulunan ayrı bir ibre ile alarmı ayarlayabiliyorsunuz. Saatimiz, alarm zamanı geldiğinde mekanizmanın içerisine yerleştirilmiş çanların hızlı bir şekilde ile kasanın iç tarafına vurarak 20 saniye boyunca yüksek ses ve titreşim oluşturuyor ve böylece alarm görevini yerine gertirmiş oluyor.

 

Tabi ki bu denli incelikli ve komplike bir işlem için yüksek miktarda enerji gerekiyordu. Eğer alarm için gereken enerji, akrep/yelkovanı ilerleten tulumba(içerisinde zembereğin bulunduğu depo) ile sağlanıyor olsaydı, saatimizin güç rezervi oldukça olumsuz etkilenecekti. Dolaysıyla Vulcain'in mühendisleri bu potansiyel soruna son derece zekice bir çözüm geliştirerek mekanizmanın içerisine ayrı bir tulumba/zemberek yerleştirerek alarm için gereken enerjinin sadece buradan beslenmesini sağladılar. Son durumda ise akrep/yelkovanın ilerlemesinden sorumlu zembereğin kurulabilmesi için tepenin saat yönünde, alarm enerjisinden sorumlu olanın kurulabilmesi için tepeyi saatin tersi yönünde çevirmemiz yeterli olmuş oluyor.

 

Black&Gold - 39 mm

Cricket Tradion Black&Gold, model ailesinin klasik tasarımlarını barındıran Tradition çatısı altında bulunan bir versiyon. Çift numaraların zarif bir şekilde uygulandığı saatimizde siyah lake kadran üzerine altın renkli numaralı indeksler tercih edilmiş. Siyah ve altının prestijli duruşu, 39 mm'lik, retro-modern dengesini son derece başarılı yansıtan zarif kasası ile birleştiğinde Cricket efsanesini günümüze başarıyla taşıyan bir başyapıt elde edildi.

 

Safir Kristal Kasa Arkası - Timsah Derisi Kayış

Cricket Tradition Black&Gold 39 mm; kasa arkasında bulunan safir kristal cam ile sahip olduğu komplike mekanizmayı çalışerken izlenmeye imkan kılıyor. İç içe geçmiş çarkların, alarm fonksiyonu çalışırken saatin kasasına çok yüksek bir frekansta vuran çanların izlenebilmesi, mekanik saatlere ilgili kişilere görsel bir şölen sunuyor.

 

Siyah timsah derisi kayış ise siyah/altın renk kombinasyonu ile prestijli bir görünüm sağlayan saatimizde ekstra lüks bir dokunuş olarak yerini alıyor.

 

In-House Mekanizma

Vulcain mühendisleri Cricket'in mekanizmasını üretirken birçok inovasyona imza attı. Alarm fonksiyonun dayanıklılığı, alarm için saatin kendi enerji kaynağından ayrı bir sistem geliştirilmesi(ikinci tulumba), mekanizmanın güvenliği için düşünülmüş ince detaylar gibi alanlar üzerine eğilinerek in-house V-10 kalibresi üretildi.

 

Patentli Exactomatic teknolojisi ile balans çarkının ortasından geçen milin karşılaştığı sürtünme enerjisi her açıdan eşit noktaya getirildi, böylece çok uzun yıllar kullanımda bile dakiklik garanti altına alındı.

 

Geleneksel bir biçimde 2.5 Hz(Saatlik 18.000 vuruş) frekansında çalışan V-10, 52 saatlik güç rezervi sunuyor.

 

Vulcain Cricket Tradition Black&Gold 39 mm modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat, Vulcain markasının Türkiye Temsilcisi'dir ve tüm Vulcain modelleri, 2 yıl garanti kapsamındadır.