Yeni Ürün

Sinn 240 St GZ 240.011 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 10 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 240.011
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi


Mauris dolor sapien, malesuada at interdum ut, hendrerit eget lorem. Nunc, et sollicitudin purus fermentum ut.

Sinn 240 St GZ - Otomatik

Vintage Tasarım

240 St GZ modeli Sinn'in belki de en sıradışı saatlerinden biri diyebiliriz. Çoğunlukla modern tasarımda saatler üretmekte uzmanlaşmış Sinn, bu modelde vintage saatleri andıracak şekilde yastık şeklinde bir kasa kullanmış. Paslanmaz çelik bilezik ile birleşince de 60'lar ve 70'lerde üretilmiş vintage spor saatlerinin görünümü yakalanmış. Paslanmaz çelik kasaya ve paslanmaz çelik bileziğe uygulanan kumlama finisajı ile yüzeyde mat bir doku oluşmuş, bu durum da saatin "sportif tool watch" karakterini desteklemiş.

 

Özel Fonksiyon

Farklı tasarımının yanı sıra 240 St GZ modelini esas olarak farklı kılan bizce saatçilikte oldukça ender bir şekilde karşımıza çıkan bir fonksiyonu ev sahipliği yapması : Gelgit Hesaplama. Gelgit hesaplamasını sağlayan iç bezeli sayesinde bir sonraki yükselen gelgiti ve suyun yükselme oranlarını hesaplayabiliyor. Günümüzde bu hesaplar tabi ki bir bilgisayar yardımıyla kolayca yapılabiliyor; ancak mekanik bir saatte bu özelliğin bulunması bize tam olarak 1950'lerde denizcilerin hayatından bir kesit sunmuş oluyor. Bizde nostaljik bir his yaratıyor.

 

Sağlamlık ve Teknoloji

240 St GZ’yi bu kadar farklı bir saat yapan başka bir özellik ise Sinn'in en ender rastlanan teknolojilerinden birine sahip olması. 240 St GZ modelinde iç bezelin ve akrep/yelkovanın hareketini sağlayan iki tepede de "D3 System" adında Sinn tarafından geliştirilen bir teknoloji bulunuyor. Bu teknoloji ise şu şekilde çalışıyor: Normalde kurma kolları kasaya entegre edilirken bir tüp vasıtasıyla yerleştirilir. Bu tüp ise içeriye gaz girmesi, alınan yatay darbelerde zarar görebilmesi ve saatin bakımı doğru yapılmadığında içeriye su sızdırması gibi potansiyel riskleri içerisinde barındırıyor. 240 St GZ modelinde bulunan D3 System teknolojisi ise hiç tüpe ihtiyaç duymadan kurma kolunu direkt olarak, çok sağlam bir şekilde kasaya entegre eden bir sistem sunuyor. Böylece yukarıda bahsettiğimiz risklerin hepsinin önüne geçilmiş oluyor. 240 St GZ'yi her ne kadar bir denizci saati olarak tanımlasak da pilot saatlerini aratmayacak şekilde uçuş sırasında ani basınç azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 240 St GZ modeli aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede günlük hayatta kullandığımız elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani gün içerisinde yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi gibi bir durum kesinlikle yok.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

240 St GZ’nin içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW 220-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW 220-1 mekanizması ise tarihi 1982’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW220-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarından ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. Hem gün hem tarih göstergeli SW 220-1’de 40 yıllık tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 43 mm Kasa Çapı
 • 11 mm Kasa Kalınlığı
 • 22 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW220-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 38 Saat Güç Rezervi
 • 26 Taş
 • Gün ve Tarih Fonksiyonu
Tasarım Özellikleri:
 • Koyu Mavi Kadran
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Paslanmaz Çelik Arka Kapak
 • Açık Mavi Gelgit İç Bezeli
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • 10 Bar Su Geçirmezlik
 • Manyetizmaya Dayanıklı Mekanizma
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • D3 System Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler